Strona główna / Aktualności / Miód jako afrodyzjak

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd wzięła się nazwa „miesiąc miodowy”? 

Już w starożytnej Persji młode pary codziennie piły miód aby dodać sobie energii i sił witalnych oraz wytworzyć romantyczna atmosferę.  Dbano o to, aby małżonkowie, przez miesiąc, co rano otrzymywała porcję świeżego miodu. Stąd właśnie pochodzi nazwa „miesiąc miodowy”. 

We wszystkich kulturach, w których znane były afrodyzjaki, miód należał do najczęściej stosowanych ingrediencji.

Według definicji afrodyzjaki to substancje, które pozytywnie wpływają na popęd seksualny i zwiększają potencję.  Badania naukowe potwierdziły, że  miód zawiera wiele składników, które mogą wpłynąć na intymną sferę naszego życia. Są to minerały, o których wiadomo, że zwiększają poziom testosteronu. Bor, który wpływa dobroczynnie na regulację gospodarki hormonalnej, a także tlenek azotu, naturalnie wydzielany do krwi podczas podniecenia seksualnego.

 Dodatkowo spożywanie miodu, dzięki zawartej w nim słodyczy podrażnia kubki smakowe i pobudza mózg do wytwarzania endorfin czyli hormonów szczęścia. A od rozkoszy podniebienia tylko krok do miłosnej ekstazy.

Sprawdź niezwykle właściwości miodu już teraz. Zaplanuj niepowtarzalny wieczór serwując potrawy z dodatkiem miodu. Stwórz niezwykłą atmosferę wykorzystując naturalne świece z wosku pszczelego. 

Słodycz miodu i płomień  naturalnej świecy woskowej  to gwarancja niezapomnianych doznań i romantycznych uniesień.

Koszyk
Scroll to Top