Miód z czarną porzeczką

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Intensywny kolor miodu z czarną porzeczką to pierwsza zachęta, by spróbować go prosto ze słoiczka. Słodki smak miodu wielokwiatowego zmieszaliśmy z liofilizatem kwaskowego owocu czarnej porzeczki. To wyjątkowa kombinacja smaków, a przy tym źródło wielu witamin – prozdrowotne składniki prawdziwego miodu uzupełnione bombą witaminową letnich owoców. Liofilizowane czarne porzeczki nie tracą swoich drogocennych właściwości, są jedynie pozbawione wody, tak, aby idealnie połączyć się z konsystencją miodu wielokwiatowego.

Właściwości miodu z czarną porzeczką

  • Wykazuje wszystkie zdrowotne właściwości miodu wielokwiatowego
  • Wzbogacony o owoce czarnej porzeczki, doskonale sprawdza się w okresie przeziębień i infekcji dróg oddechowych, dzięki wysokiej zawartości witaminy C
  • Wysoka zawartość flawonoidów w owocach czarnej porzeczki sprawia, że miód z ich dodatkiem wykazuje działanie oczyszczające organizm, przyczyniając się do eliminacji związków toksycznych
  • Owoce czarnej porzeczki mają również wysoką zawartość witaminy A, wspomagającej funkcjonowanie narządu wzroku

Zastosowanie miodu z czarną porzeczką

Miód z czarną porzeczką jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za smakiem tradycyjnych miodów. Uzupełniony o owocowy dodatek, miód z czarną porzeczką doskonale sprawdza się jako zamiennik dla dżemów i konfitur do naleśników. Można go również dodać do napojów, granoli czy deserów lodowych. Jego słodko-kwaśny smak idealnie komponuje się z dojrzewającymi serami.

Zdrowy i pyszny miód z czarną porzeczką

Osobno bywają zbyt słodkie bądź zanadto kwaśne, razem stanowią idealne dopełnienie. Miód z czarną porzeczką to z pewnością nie jest przekąska dla wszystkich, ale warta spróbowania przez każdego, kto ceni nieoczywiste duety oraz poszukuje naturalnej suplementacji drogocennych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Pysznie smakuje prosto ze słoika i na kanapce z ulubionym twarogiem. Sposób podania jest nieistotny, bo bez względu na formę, miód w połączeniu z czarną porzeczką to prawdziwa bomba zdrowotna.

Bogactwo składników o drogocennych właściwościach skutecznie wspiera organizm w naturalnej suplementacji. Dla organizmu podatnego na choroby witamina C stanowi tarczę ochronną, zatem miód z czarną porzeczką to doskonały składnik codziennej diety, wzmacniającej odporność. Nie bez znaczenia pozostaje substancja zwana rutyną. Dzięki naturalnym właściwościom antybakteryjnym korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu moczowego. Istotną wartością miodu z czarną porzeczką jest hamowanie rozwoju miażdżycy, a także skuteczny wpływ na wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Koszyk
Scroll to Top