Miód gryczany

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Charakterystyczny za sprawą swojej ciemnobrązowej barwy oraz słodkiego, a zarazem ostrego smaku, miód gryczany jest najbardziej rozpoznawalnym miodem wśród wszystkich miodów tradycyjnych. Jego znamienne cechy sprawiają, że wśród smakoszy ma swoich oddanych zwolenników lub zdecydowanych przeciwników – warto jednak spróbować i samemu ocenić, do której grupy się zaliczamy. Herbaciany miód gryczany uzyskiwany jest z nektaru pochodzącego z kwiatów gryki. Poza wyjątkową barwą i unikalnym smakiem, miód gryczany posiada wiele właściwości leczniczych. Jest wysokokaloryczny, ale ze względu na to, że jest bogaty w wiele cennych, naturalnych składników jest elementem zdrowej diety.

Właściwości miodu gryczanego

  • Ze względu na zawartość rutyny jest zalecany osobom starszym, które mają problemy z układem krwionośnym,
  • Wykazuje właściwości antybiotyczne,
  • Chroni przed schorzeniami wątroby, a nawet odtruwa ją i oczyszcza,
  • Rutyna, która jest składnikiem miodu gryczanego, wspomaga gojenie się ran, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych,
  • Wykazuje dobroczynny wpływ na poprawę wzroku, słuchu i pamięci,
  • Wykazuje dobroczynny wpływ na poprawę wzroku, słuchu i pamięci,
  • Działa leczniczo w przypadku uporczywego kaszlu i przeziębienia.

Zastosowanie miodu gryczanego

Miód gryczany świetnie sprawdza się w zastosowaniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Podobnie jak inne miody, jest doskonałym zamiennikiem tradycyjnego cukru, może być zatem wykorzystywany jako naturalny zamiennik cukry w herbacie i innych napojach. Zawartość rutyny powoduje, że miód gryczany jest też ceniony jako składnik domowych maseczek lub uzupełniony o gruboziarnistą sól lub cukier – jako peeling. Miód gryczany może być również stosowany bezpośrednio na zranioną skórę – należu nalożyć warstwę miodu na oczyszczoną ranę i przykryć ją bandażem. Dzięki właściwościom oczyszczającym skutecznie oczyści ranę z bakterii i usunie wilgoć.

Miód gryczany z pasieki Nasza Pszczelarnia

Nasz miód gryczany to produkt, powstający z nektaru kwiatów gryki. Ciemnobrązowa barwa, silny, słodko-ostry smak i niepowtarzalny aromat – to wszystko sprawia, że nasz miód gryczany jest prawdziwym skarbem dla koneserów miodów. Zbierany z pasieki zlokalizowanej na terenach nieskażonych przemysłem, nasz miód gryczany łączy w sobie najwyższą jakość i najczystszy skład. Szanujemy naturalne procesy i tradycyjne metody hodowli pszczół, dzięki czemu nasz miód jest prawdziwie naturalny i pełen składników odżywczych. Każda łyżka tego miodu to koncentrat zdrowia i smaku. Jest idealnym dodatkiem do diety osób dbających o układ krwionośny, ale również doskonałym remedium na różnego rodzaju dolegliwości. Jego właściwości antybiotyczne i oczyszczające wspomagają funkcjonowanie organizmu, podczas gdy unikalny smak i aromat wnoszą do kuchni całkowicie nowy wymiar. Miód gryczany z naszej pasieki to produkt, który z dumą oferujemy naszym klientom. Wierzymy, że prawdziwa jakość miodu tkwi nie tylko w jego smaku, ale także w procesie jego powstawania. Dlatego każda porcja naszego miodu gryczanego to efekt pasji, zaangażowania i szacunku do natury. Zaufajcie nam i odkryjcie niepowtarzalny smak oraz dobroczynne właściwości naszego miodu gryczanego!

Koszyk
Scroll to Top